Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tüm Renkleriyle Adana

Belki bir Adanalısınız, belki komşu şehirlerden bir Adana turu yapmaya geliyorsunuz, belki de iş ya da ziyaret amacıyla Adana’da bulunuyorsunuz ve şehri baştan başa keşfetmek istiyorsunuz. Her ne koşulda olursa olsun Adana dendiğinde aklınıza muhteşem kebaplardan çok daha fazlası gelmeli. Elbette kebabı için sayfalarca övgü dolu yazı yazmak mümkündür ama Adana’nın kültürü, geleneği ve renkli yaşamını anlamak için önce onu hissetmek gerekir. Bunun için de Adana’nın en önemli noktalarını ziyaret etmek gerekir, sadece yapılara bakmak için değil elbette. İnsan manzaralarına da yerinde şahitlik etmek için. İşte Adana hakkındaki yorumlarınızı kebaptan ibaret tutmamanız için Adana’da mutlaka gezmeniz gereken yerler

Adana Ulu Cami

Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Beyliği’ne ait en önemli eserlerden biri olarak anılır. Ramazanoğlu Halil Bey tarafından yaptırılan cami; Selçuklu, Artuklu, Memlük, Zengi ve Osmanlı üsluplarını sentezlemiştir. Türbe, medrese, mescit, imaret, hamam, arasta, çeşme ve çarşılarla birlikte bir külliye meydana getirir. Sabancı Merkez Cami yapılana kadar Adana’nın en büyük camisi olan Adana Ulu Cami, 1998 Adana Depremi’nden sonra zarar gördüğü için onarıma alınmış ve 2004 yılında tekrar ibadete açılmıştır.

Nasıl gidilir?

Ulucami Mahallesi / Seyhan / Adana adresindeki Adana Ulu Cami’ne gitmek ve çok daha fazla Adana gezi noktası keşfetmek için Procar’ın araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Adana Merkez Park

Avrupa tipi kent parklarının önemli bir örneği olan Adana Merkez Park, geniş çim ve ağaçlık alanıyla Adanalıların buluşma noktalarından biri. Sabancı Merkez Cami ile birlikte nehrin kenarında yer alan Adana Merkez Park, Adana Lezzet Festivali’ne ev sahipliği yapan mekan aynı zamanda.

Nasıl gidilir?

Reşatbey Mahallesi / Seyhan / Adana adresindeki Adana Merkez Park’a gitmek ve çok daha fazla Adana gezi noktası keşfetmek için Procar’dan araba kiralayabilirsiniz.

Adana Merkez Sabancı Cami

Türkiye Diyanet Vakfı ve Sabancı Vakfı’nın ortak projesi Adana Merkez Sabancı Cami, 1998 yılından bu yana Adana’nın simge yapılarından biri. Adana’nın göz alıcı büyüklükteki bu camisi, turistlerin de akınına uğrayan bir nokta.

Nasıl gidilir?

Reşatbey Mahallesi / Seyhan / Adana adresindeki Adana Merkez Sabancı Cami’ne gitmek ve Adana’yı güvenle gezmek için Procar’dan en uygun fiyatlarla araç kiralayabilirsiniz.

Adana Etnografya Müzesi

1845 yılında inşa edilen ve zaman içinde terk edilen bir kilisenin dönüşümü ile ortaya çıkan Adana Etnografya Müzesi, 1924 tarihi itibariyle müze olarak hizmet veriyor. İçinde pek çok önemli tarihi eserin yer aldığı müze Adana’da mutlaka uğramanız gereken turistik noktalardan biri.

Nasıl gidilir?

Döşeme Mahallesi / Seyhan / Adana adresindeki Adana Etnografya Müzesi’ne gitmek için özel araç en doğru tercih olacaktır. Procar Rental’in araç filosundan kendiniz için en uygun olanını en uygun fiyatlarla seçebilirsiniz.

Adana Kazancılar Çarşısı

İstanbul için Kapalıçarşı ne ise Adana için de Kazancılar Çarşısı odur. Adana’da gezmeden dönmemeniz gereken yerlerin başında gelen Adana Kazancılar Çarşısı, bakır ürünlerle doludur ve Adana’ya has hediye alışverişi için de en geleneksel noktadır.

Nasıl gidilir?

Seyhan / Adana’daki Adana Kazancılar Çarşısı’na gitmek için Adana Rent a Car firmalarının en güvenilir ve profesyoneli olan Procar Rental’in kiralık araçlarını tercih edebilirsiniz.

Bebekli Kilise

Saint Paul Church (Aziz Paul Kilisesi), Adana Tepebağ bölgesindeki Saint Paul adına yaptırılmış bir İtalyan Katolik Kilisesi. Tepesinde 2.5 metre büyüklüğünde tunç bir Meryem Ana heykeli bununan kilise, Adana halkı tarafından Bebekli Kilise olarak anılmaktadır.

Nasıl gidilir?

Tepebağ bölgesindeki Bebekli Kilise’ye ulaşmak için Procar Rental araç filosundan size en uygun kiralı aracı seçebilirsiniz.

Yumurtalık Plajı

Adana Yumurtalık ilçesinin plajı olan Yumurtalık Plajı, Adanalıların yaz sıcaklarından bunaldıklarında serinlemek için gittikleri bir yer. Adana seyahatinize bir deniz molası vermek için tercih edebilirsiniz.

Nasıl gidilir?

Yumurtalık plajı için merkezden bir saatlik bir araç yolculuğu gerekmektedir. Kısa süreli araç kiralama hizmetleri ile Procar Rental, Yumurtalık plajına yapacağınız ziyaretlerde en uygun fiyatlı seçeneği sunuyor.

Kapuzbaşı Şelalesi

Yahyalı ilçe sınırları içinde bulunan Kapuzbaşı Şelalesi, Adana’nın seyir keyfi sunan doğal güzelliklerinden biri. Adana’da doğal güzelliklerin tadına varmak için ziyaret edebileceğiniz Kapuzbaşı Şelalesi, bol bol fotoğraf çektirebileceğiniz bir nokta.

Nasıl gidilir?

Kayseri- Adana sınırına yakın noktada bulunan Yahyalı ilçesindeki Kapuzbaşı Şelalesi’ne gitmek için özel araca ihtiyacınız olacaktır. Procar’ın günlük ya da uzun süreli kiralık araçları ise bu konuda tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir.

Kapıkaya Kanyonu

Adana ili Karaisalı ilçesinde Kapıkaya köyünde yer alan Kapıkaya Kanyonu, Çakıt Deresinin açtığı bir kanyon. Pozantı Boğazından dağlık alana uzanan Kapıkaya Kanyonu, mutlaka ziyaret edilmesi gereken Adana turistik noktalarından biri.

Nasıl gidilir?

Kapıkaya Köyü’nün merkeze uzaklığı göz önünde bulundurulduğunda buraya gitmek için en uygun çözüm özel araçlar olacaktır. Procar’ın kiralık araba filosundan kendiniz için en uygun aracı seçmeyi unutmayın…