Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Adana Lezzet Festivali’ne Davetlisiniz…

2017 yılında başlayan ve her sene Ekim ayında gerçekleştirilen ‘Adana Lezzet Festivali’, Adana’nın geleneksel mutfak kültürünü dünyaya tanıtıyor. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen festival, uluslararası yıldız isimlerin katılımıyla her yıl Ekim ayında üç gün boyunca Adana’da bir gastronomi şöleni sunuyor.

Adana’nın en büyük parkı ve aynı zamanda Seyhan Nehri’ne kıyısı olan en yeşil alanlarından birinde, Merkez Park’ta gerçekleşen Adana Lezzet Festivali, festival mangalının yakılmasıyla başlıyor ve Merkez Park içinde stantlarını açan Adana’nın en lezzetli mekanları, Adana kebabı, Adana ciğeri, çiğköfte, şırdan, bicibici gibi Adana’nın en özel lezzetlerini festival katılımcılarıyla buluşturuyor. Gastronomi sahnesinde gün boyu süren konuşma, söyleşi ve gösterilerle renklenen Adana Lezzet Festivali, ünlü sanatçıların sahne performanslarıyla sürüyor.

Adana’nın gastronomi zirvesi olarak kabul edilen Adana Lezzet Festivali, sadece festival alanındaki etkinliklerle sınırlı kalmıyor. Ünlü Adana kebapçıları, Adana kebap restoranları ve Adana yeme-içme dünyasının önde gelen mekanları da Adana Lezzet Festivali süresince şehre gelen misafirlere Adana kültürünü tanıtıyor.

Adana Lezzet Festivali konaklama rehberi

Adana Lezzet Festivali’ne katılmak istiyor ve ‘Adana’da nerede kalınır?’ sorusuna yanıt arıyorsanız, Adana’da pek çok farklı segmentte otelin sizi beklediğini bilmelisiniz. Sheraton Adana, Seyhan Otel, Anemon Adana, Adana HiltonSA, Ramada Otel Adana ve Şirin Park Otel gibi Adana otelleri, Adana Lezzet Festivali süresince konaklayabileceğiniz en şık ve merkezi seçenekleri oluşturuyor.

Adana Lezzet Festivali Ulaşım

Adana Lezzet Festivali’ne ulaşım seçenekleri arasında özel araç ve toplu taşıma alternatifleri bulunuyor. Festival ruhunu doyasıya yaşamak için tercihinizi Adana araç kiralama firmaları arasından bir seçim yaparak araç kiralama yönünde yapabilirsiniz. Adana Lezzet Festivali’ne şehir dışından geliyorsanız Adana Havalimanı kiralık araç seçenekleri arasından Procar’ı güvenle tercih edebilirsiniz. Adana’da uygun fiyatlı araç kiralama çözümleri sunan Procar, uzun süreli araç kiralama, kısa süreli araç kiralama ve havalimanı transfer seçenekleri ile Adana’da tüm kiralık araç taleplerine cevap veriyor. Procar’dan alacağınız kiralık arabanız ile Adana Lezzet Festivali’nin tüm neşesini yaşamaya ve Adana’nın tüm lezzetlerini yerinde tatmaya hazır olun…