Skip to content Skip to footer
Kiralama Süresi
  • Kısa Süreli Araç Kiralama süresi minimum 24 saattir.
  • Uzun Süreli Araç Kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür.
Fiyatlara Dâhil Olan ve Olmayan Hususlar:

Belirtilen fiyatlara Hasar Sorumluluk Güvencesi, Hırsızlık Güvencesi ve %18 KDV dahildir. Günlük kiralamalarda kilometre kullanım hakkı günlük 400 km olmak şartı ile 7 gün ve üzeri kiralamalarda, kontrat başına 2500 km ile sınırlıdır. Aylık kiralamalarda kilometre kullanım hakkı 3000 km ile sınırlıdır. Kilometre aşım ücreti araç grup bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi ofisimizden alabilirsiniz. Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, Mini Hasar Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti (0-26 km arası), Bebek Koltuğu, Navigasyon, Ek Sürücü ile Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır.

Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamaları

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş ve en az 2 yıllık B Grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de Genç Sürücü Ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir. Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

  • Ekonomik ( A,B,N,F ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.
  • Orta (D,G,H,O,M ) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.
  • Üst ( J,C,E,K,L,P,I) grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir.
Araç İade Süresi

Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kiralama ücretinin 1/3’ü; 3 saati aşan gecikmelerde ise 1 günlük kiralama ücreti tahsil edilir.

Ödeme Koşulları

Toplam kiralama tutarı, kiralamanın başında kredi kartı ile tahsil edilir. Ödeme işlemi birden fazla kredi kartı ile gerçekleştirilebilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralama bedeline ek olarak, kiralanacak araç marka ve modeline göre belirli oranda depozit tahsilatı yapılır. Kira ve depozit toplam bedeli kadar limit müsaitliğinin olması gerekir. Depozit olarak tahsil edilen tutar kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, eksik yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilir. Depozit iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 3-5 iş günü içerisinde ilgili kredi kartına yansır. Kiralamanın sonunda oluşabilecek fatura farkı kiralama noktasında tahsil veya iade edilir.

Trafik Cezaları
Yürürlükte olan trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir. Aracın kirada bulunduğu süre içinde oluşan ancak kiralama bitimi sonrasında ulaşan trafik ve kaçak köprü, otoyol geçişi cezaları, kira anlaşmasında belirtilen kişi ve/veya firmadan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmekte olup; eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de uygulanmaktadır.
Hava Alanı Hizmet Ücreti

Kiralanan aracın Adana Havalimanı’ndan teslim alınması durumunda Havaalanı Hizmet Ücreti ayrıca hesaplanır.

Güvenceler

Müşterilerimiz kiraladıkları araçlara ait, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı çerçevesinde zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiralayan için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan Procar Rental aracını kullanan sürücü haricindeki üçüncü şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları, ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.

Kiralayan kullandığı aracın kazaya uğraması ve üçüncü kişilere zarar vermesi halinde oluşan ve limitleri aşan zararları kendisine sonradan rücu edilse dahi ödemekle yükümlüdür. Kazaya uğrayan kişilerin ve yakınlarının manevi talepleri de kiralayan tarafından ayrıca karşılanır.