Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bodrum’un Mutlaka Görmeniz Gereken Plaj ve Koyları

Türkiye’nin tatil cenneti Bodrum, eğlenceli gece hayatı, renkli sosyal olanakları ve beş yıldızlı otelleri kadar eşsiz doğası, masmavi denizi ve bakir koyları ile de romantik, eğlenceli ve keyifli tatillerin adresi oluyor. Peki Bodrum’da mutlaka görülmesi gereken plaj ve koylar hangileri? Bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

Turgutreis

Bodrum’un mutlaka görülmesi gereken plajları dendiğinde akla ilk olarak Turgutreis geliyor. Bodrum Yarımadası’nın en batı ucunda konumlanan Turgutreis, kendi hayran kitlesi ile Bodrum’un merkezi ile yarışıyor adeta. Geniş bir yat limanına sahip olan Turgutreis’im meydanı deniz kenarında bulunuyor. Meydan çevresinde günlük tekne turları için sıralanmış tekneler, nefis Bodrum mandalina gazozu içebileceğiniz çay bahçeleri, sıra sıra balık restoranları yer alırken Turgutreis Halk Plajı ise balık restoranlarını geçtiğinizde karşınıza çıkıyor. Oldukça temiz, berrak ve güzel bir plaja sahip olan Turgutreis, mutlaka denize girmeniz gereken plajlardan ilki.

Turgutreis’e nasıl gidilir?

Turgutreis araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Turgutreis günlük araç kiralama, Turgutreis günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Turgutreis üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Kadıkalesi

Gümüşlük ile Turgutreis arasında konumlanan Kadıkalesi, küçük ancak benzersiz plajı ile Bodrum’da mutlaka gitmeniz gereken plajlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan Bodrum Masalı dizisi ile ünlenen bölge, keşif meraklılarını bekliyor. Kadıkale halk plajında şemsiye ve şezlongun yanı sıra iskele de bulunuyor. Plaja bakan motelin arkasında ufak bir çarşı olduğunu da söyleyelim.

Kadıkalesi’ne nasıl gidilir?

Kadıkalesi’ne nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Turgutreis araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Turgutreis araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Turgutreis günlük araç kiralama, Turgutreis günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Turgutreis üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Gümüşlük

Bodrum demek biraz da Gümüşlük demek aslında. Her geçen yıl biraz daha kalabalıklaşsa da hala limandaki balıkçılarının yerine daha iyisini önermek mümkün değil. Gümüşlük’te sahil şeridi boyunca çok sayıda pansiyon bulunuyor. Bu pansiyonların güzel yanı tam anlamıyla “denize sıfır” olmaları, dalgalar ile pansiyonun kapısı arasında sadece iki kişinin yan yana yürümekte zorlandığı genişlikte bir kaldırım bulunması. Gümüşlük plajı çevresinde sıralanan kafe ve restoranlar, alışveriş yapmanız karşılığında şezlonglarından yararlanmanıza izin veriyor. Gümüşlük halk plajı ise sahil yolunun tam ortasında konumlanıyor.Şezlong ve şemsiyelerin ücretsiz olduğu halk plajının sabah erken saatlerde dolduğunu da belirtelim.

Gümüşlük’e nasıl gidilir?

Gümüşlük’e nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Turgutreis araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Turgutreis araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Turgutreis günlük araç kiralama, Turgutreis günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Turgutreis üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Akyarlar

Turgutreis’in kuzeyinde, Bodrum Yarımadası’nın en güney ucunda yer alan Akyarlar, Bodrum’un en sevilen balıkçı köylerinden biri. Akyarlar eskiden geçimini balıkçılık ve süngercilik ile sağlarken şimdilerde Bodrum’da turistlerin akınına uğruyor. Akyarlar, muhteşem bir denize sahip. Sahil boyunca sıralanan kafe ve restoranlardan alışveriş yapmanız halinde şezlong ve şemsiyelerden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Muhteşem turkuaz denize sahip Akyarlar, rüzgar aldığı için sörfe de uygun.

Akyarlar’a nasıl gidilir?

Akyarlar’a nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Turgutreis araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bodrum araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Bodrum günlük araç kiralama, Bodrum günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Bodrum üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Karaincir

Bodrum Yarımadası’nın en sevilen koylarından bir diğeri de Karaincir. Berrak ve dalgasız bir denize sahip olan Karaincir, kum tabana sahip. Diğer koylara oranla daha serin sulara sahip olan Karaincir plajında şemsiye ve şezlonglardan yararlanmak için mekanlardan alışveriş yapmanız gerekli. Aynı zamanda bir halk plajına da sahip olan Karaincir, Akyarlar ile Bağla arasında enfes bir konuma sahip.

Karaincir’e nasıl gidilir?

Karaincir’e nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Turgutreis araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bodrum araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Bodrum günlük araç kiralama, Bodrum günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Bodrum üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Gümbet

Bodrum merkezin hemen yanı başında yer alan Gümbet Koyu, taşlık ve sığ denizden hoşlananların gözdesi. Geniş bir halk plajına sahip olan Gümbet’te şemsiye ve şezlonglar ücretsiz. Su sporlarının da yapılabildiği Gümbet, Bodrum’un hareketli gece hayatına uzak olmak istemeyenlerin tercihi.

Gümbet’e nasıl gidilir?

Gümbet’e nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Bodrum araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bodrum araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Bodrum günlük araç kiralama, Bodrum günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Bodrum üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Yalıkavak

Bodrum’a geldiyseniz mutlaka birileri Yalıkavak’a gitmeniz gerektiğini söylemiştir. Zira Yalıkavak’ın ünü neredeyse Bodrum’la yarışır halde.  Eskiden önemli bir geçim kaynağı olan yel değirmenleri de süngercilik de halen devam ediyor ama artık çok daha turistik bir yer. Haziran ayında Yel Değirmeni Kültür ve Sanat Festivali yapılıyor, denk gelirseniz mutlaka uğramanızı öneriyoruz. Rüzgar sörfüne de uygun olan Yalıkavak, hem popüler beach club’lara hem de halk plajına sahip. Bütçe ve zevkinize göre seçim yapmak size kalmış.

Yalıkavak’a nasıl gidilir?

Yalıkavak’a nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Bodrum araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bodrum araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Bodrum günlük araç kiralama, Bodrum günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Bodrum üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.

Gündoğan

Yalıkavak ve Göltürkbükü’ne oranla çok sakin olan Gündoğan’ın eski adı olan Farilya, Rumca’da ‘Güneşin Doğuşu’ anlamına geldiği için bu şekilde Türkçeleştirilmiş.  Halk plajında şezlong ve şemsiye ücretsiz olduğundan rahatça denize girilebilen Gündoğan’ın denizi berrak, serin ve çok temiz.

Gündoğan’a nasıl gidilir?

Gündoğan’a nasıl gidilir? diyorsanız en basit yol Bodrum araç kiralama ve elektrikli bisiklet kiralama hizmetinden yararlanmak olacaktır. Bodrum araç kiralama firmalarının en genç, dinamik ve güveniliri Procar Rental, Bodrum günlük araç kiralama, Bodrum günlük kiralık elektrikli motosiklet ve Bodrum üç tekerlekli elektrikli kiralık motosikletleri ile 7 gün 24 saat yanınızda.