Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bodrum’un İncisi Turgutreis’i Keşfedin

Bodrum’un merkezden sonraki en büyük yerleşimi Turgutreis, rüzgar alan konumu gereği Bodrum’un geneline göre daha serin bir bölge. Farklı bütçe ve zevklere hitap eden pek çok otele ev sahipliği yapan Turgutreis, yeme-içme mekanları, eğlence hayatı ve göz alıcı plajı ile Bodrum’un en sevilen yerleşimlerinden biri. Yarımadanın en büyük marinasına sahip olan Turgutreis, D-Marin Turgutreis’te çok sayıda kafe, restoran, bar ve mağazaya da ev sahipliği yapıyor.

Turgutreis çarşısı

Turgutreis’in merkezinde bulunan çarşı, Bodrum’un geleneksel el işlerinin sergilendiği pek çok lokal dükkâna sahipken, bölgedeki kafe ve restoranlar da Ege’nin doyum olmayan ruhunu yaşatıyor. Özellikle akşam saatlerinde oldukça hareketlenen Turgutreis, eğlence hayatı ile de Bodrum merkeze alternatif oluşturuyor.

Turgutreis plajları

Rüzgarıyla ünlü Turgutreis sahilleri popüler pek çok plaja ev sahipliği yapıyor. Bodrum’un sıcak ve nemli atmosferinden bunalanlar için en gözde alternatif olan Turgutreis, masmavi sularıyla ziyaretçilerini büyülüyor.

Bodrum’dan Kos’a gidiş

Turgutreis’i cazip kılan bir diğer önemli konuda irili ufaklı 14 adanın oluşturduğu Sporak ada grubunun hemen karşısında sıralanması. Kos Adası, diğer adıyla İstanköy ve Kalymnos gibi Yunan Adaları da hemen bu ada grubunun yanında yer alıyor. Turgutreis’te konaklıyorsanız ve vizeniz varsa bu adalara giderek günlük keşifler yapmanız da mümkün.

Turgutreis’te ulaşım

Bodrum’un incisi Turgutreis, farklı konaklama seçenekleri ile merkezden daha cazip fırsatlar sunarken Turgutreis’ten Bodrum’un popüler turistik noktalarına ulaşmak için araç kiralama imkanları bulunuyor. Turgutreis’i ve Bodrum’u gezmek için kiralık araç arıyorsanız tercihinizi kaliteli ve güvenilir araç filosu ile Turgutreis’te hizmet veren Procar Rental’den yana kullanabilirsiniz. Turgutreis araç kiralama firmalarının en genç ve profesyoneli olan Procar Rental, Turgutreis kiralık araba ve Turgutreis kiralık elektrikli bisiklet arayışınıza en uygun fiyatlı çözümleri sunmak için her zaman yanınızda.